НаградиСър Мат Бъзби Играч на годината, 5 пъти FIFA Ballon d'OR, Световен футболист на годината
Нетна стойност$ 450 млн
Заплата$ 61 млн
Източник на богатствотоФутбол и спонсорство
Телосложение / типАтлетик

Един от най-добрите играчи за всички времена е Кристиано Роналдо . Той е португалски професионален футболист, който играе като нападател за италианския клуб Ювентус и португалския национален отбор. Номер на фланелката му е 7. Кристиано Роналдо стана известен като нападател на Реал Мадрид, след като беше придобит от Манчестър Юнайтед през 2009 г. Той стана капитан на португалския национален отбор през 2008 г. и получи Златната топка като Европейски футболист на годината през 2008, 2013, 2014, 2016 и 2017. Печели четири европейски златни обувки. Общо той спечели 28 трофея, включително шест титли в лигата, пет европейски шампионати на УЕФА. Известен е и с най-официалния активен голмайстор. За клуба и страната той е вкарал 700 гола за старша възраст в кариерата.

Кристиано Роналдо Постижения

Източник: @ tucson.com

Геният Кристиано Роналдо извежда Португалия до финала на Лигата на нациите на УЕФА

Благодарение на хеттрика на Кристиано Роналдо, Португалия напредва във финала на УЕФА Лига на нациите 2019. Домакинът Португалия победи Швейцария с 3: 0 на Estadio do Dragao.

34-годишният португалец продължи да реализира хеттрика си в кариерата. Кристиано Роналдо пропусна някои от златните възможности в ранните минути. Той обаче не разочарова феновете на домакините. Той откри сметката в 25-ата минута чрез гол от свободен удар. Португалия поведе с 1: 0 на полувремето. Швейцария изравни 12 минути във второто полувреме чрез дузпа. Рикардо Родригес се разписа от дузпата, за да даде на госта изравнително 1-1.

Кристиано Роналдо вкара два късни гола в рамките на 2 минути в 88-ата и 90-ата минута, за да си осигури място на финала. Дали Кристиано Роналдо ще достави още един трофей на страната си, съдбата ще бъде решена на финала.

Кристиано Роналдо Златна топка

Източник : @ thepost24.com

Защо К. Роналдо заслужава Златна топка 2019?

Дело за сексуално насилие

Катрин Майорга и нейният адвокат Лесли Стовал заплашиха да пуснат правни документи, в които се твърди, че тя е казала „не“ и „стоп“, когато португалският футболист Кристиано Роналдо и Катрин са били в леглото заедно. 34-годишният мъж твърди, че португалските футболисти на стойност 100 милиона британски лири, Кристиано Роналдо е изнасилил Катрин в хотелска стая в Лас Вегас преди девет години на 12 юни 2009 г. Катрин е била принудена да подпише споразумение за неразкриване на информация през 2010 г. в извънсъдебно заседание сетълмент в замяна на $ 375 000 тогава.

Сега жената излиза публично за първи път и подава жалба срещу Роналдо. Тя притежава документ, който може да бъде изключително опасен за него. RONALDO "RAPE" PROBE Американските ченгета възобновяват разследване на твърденията на бивш модел, че Кристиано Роналдо я е изнасилил. ПОЛИЦИЯ разследва твърденията на бивш модел, че е била изнасилена от Кристиано Роналдо, потвърдиха на 31 септември 2018 г. Но тя е подала съдебни документи, за да я отмени и наскоро разговаря с ченгетата в града. В изявление на столичното полицейско управление в Лас Вегас се казва: „Делото е възобновено и нашите детективи следят информацията, предоставена от жертвата.

Кристиано Роналдо обаче отрича всички обвинения срещу него и твърди, че се опитва да се рекламира, използвайки неговото име. Роналдо написа в Twitter на 3 октомври,

"Категорично отричам повдигнатите обвинения срещу мен. Изнасилването е отвратително престъпление, което противоречи на всичко, което съм и в което вярвам. Колкото и да бъда, за да изчистя името си, отказвам да захранвам медийния спектакъл, създаден от хора, които се стремят да промотират себе си за моя сметка. "

По-късно той пише, „По този начин моето ясно съзнание ще ми позволи спокойно да очаквам резултатите от всички разследвания“. в неговия Twitter.

Адвокатът на Катрин Стовал заяви, че е преживяла посттравматичен стрес и депресия поради инцидента. Те казаха, че Катрин дори е обмисляла да се самоубие. 34-годишната Майорга заяви пред Der Spiegel, че е решила да излезе с обвиненията заради движението #MeToo, при което жертвите се обявяват срещу сексуално насилие.

Ранният живот на Кристиано Роналдо

Пълното име на Кристиано Роналдо е Кристиано Роналдо дос Сантос Авейро. Роден е на 5 февруари 1985 г. във Фуншал, Мадейра, Португалия. Баща му се казва Хосе Динис Авейро, който е общински градинар и непълно работно време, а майка му се казва Мария Долорес дос Сантос Авейро. Той е най-малкото дете. Той има едно име на по-голям брат като Хюго и две по-големи сестри Елма и Лилиана Катия. От 1992 до 1995 г. играе за аматьорския отбор Andorinha.

Награда на FIFA Puskás: 2009

FIFA FIFPro World XI: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

Екип на годината на УЕФА: 2004, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

Отбор на Шампионската лига на УЕФА от сезона: 2013–14, 2014–15, 2015–16, 2016–17, 2017–18, 2018–19

Отбор на европейското първенство на УЕФА от турнира: 2004, 2012, 2016

Сребърна обувка на Европейското първенство на УЕФА: 2016

УЕФА Евро за всички времена XI

Крайният отбор на годината на УЕФА (публикуван 2017 г.)

Златен обувка на Висшата лига: 2007–08

Играч на месеца във Висшата лига: ноември 2006, декември 2006, януари 2008, март 2008

Екипът на УЕФА Ла Лига на сезона: 2015–16, 2016–17

Играч на месеца в Ла Лига: ноември 2013 г., май 2015 г., май 2017 г.

Рекорди: Свят

Най-много награди за Златната топка (FIFA / Франция): 5 (2008, 2013, 2014, 2016, 2017) (споделено с Лионел Меси)

Награди за най-голям световен футболист на годината: 5 (2008, 2013, 2014, 2016, 2017)

Най-много участия във FIFPro World XI: 12 пъти (2007–2018) (споделено с Лионел Меси)

Топ голмайстор в Световната купа на FIFA Club: 7гола

Записи: Европа

Най-много клубни футболисти на годината на УЕФА / Награди за играч на годината за мъже на УЕФА: 4 (2007–08, 2013–14, 2015–16, 2016–17)

Най-много участия в отбора на годината на УЕФА: 13 пъти (2004, 2007–2018)

Най-много голове в УЕФА Шампионска лига: 126 гола

Най-много отбелязани голове в нокаутните етапи на УЕФА: 65 гола

Най-много отбелязани голове в четвъртфиналите на Шампионската лига на УЕФА: 25 гола

Най-много отбелязани голове в полуфиналите на Шампионската лига на УЕФА: 13 гола

Най-много хеттрикове, отбелязани в Шампионската лига на УЕФА: 8 (споделено с Лионел Меси)

Най-много отбелязани голове в един сезон на УЕФА Шампионска лига / Европейска купа: 17 гола през 2013–14

Най-много отбелязани голове в Шампионската лига на УЕФА за една календарна година: 19 гола през 2017 г.

Най-много отбелязани голове в една кампания на груповата фаза на Шампионската лига на УЕФА: 11 гола през 2015-16

Най-много отбелязани голове в една фаза на нокаута на Шампионската лига на УЕФА: 10 гола през 2016–17

Единственият играч, който е отбелязал гол в три финала на Шампионската лига на УЕФА: (2008, 2014, 2017)

Единственият играч, който е отбелязал гол във всичките шест мача в груповата фаза на УЕФА Шампионска лига: (2017–18)

Единственият играч, който е отбелязал гол в 11 поредни мача на УЕФА Шампионска лига

Единственият играч, който е вкарал 10 гола срещу един клуб в Шампионската лига на УЕФА (срещу Ювентус)

Единственият играч, който е вкарал три гола в множество европейски първенства на УЕФА: (2012, 2016)

Европейският водещ международен голмайстор за всички времена: 88 гола

Най-много участия във финалите на Европейското първенство на УЕФА: 21

Най-много голове във финалите на Европейското първенство на УЕФА: 9 гола (споделени с Мишел Платини)

Повечето вкарани турнири във финалите на Европейското първенство на УЕФА: 4

Повечето голове в Европейското първенство на УЕФА, включително квалификации: 29 гола

Най-много голове в европейското първенство на УЕФА и европейските квалификации за Световната купа на ФИФА: 50 гола

Рекорди: Испания