Хима Дас - Био, Възраст, Родители, Националност, Височина, Тегло, Нетно брашно, Факти, Уики, Златен медал 2019, Семейство, Етническа принадлежност, Кариера, Семейство, Индийски спортисти - Gossip Gist

Измерване на тялото34-25-35 инча
Известен сПървият индийски състезател на писта, спечелил медал на което и да е глобално събитие.
РелигияИндуски
ХороскопКозирог
Нетна стойностRs. 2,5 Lakh INR, към 2018г
ЗаплатаНе се знае
УчилищеПравителствено училище.
Колеж / университетНе се знае
образователна квалификацияМеждинно изпускане.
Братя и сестриRinti Das
ВръзкиWikipediaFacebook

Хима Дас е индийски спринтьор. Тя е първата индийска състезателка по лека атлетика, която печели медал на което и да е глобално събитие. Хима Дас спечели златния медал на 400 м при жените на Световното първенство за юноши до 20 години в Тампере, Финландия, като показа време от 51,46 секунди. Тя също се състезава на Игрите на Британската общност през 2018 г. както на 400 метра, така и на щафетата 4х400 метра. На 400 метра Дас се класира за финала, където финишира шеста за 51,32 секунди, на 1,17 секунди след златния медалист Амантле Монтшо от Ботсвана. В щафетата 4х400 метра тя беше част от индийски отбор, който се състезаваше на финала, където завършиха седма за време от три минути и 33,61 секунди.

Спортист на Хима Дас

Източник: @ dnaindia.com

Известен с

• Спечелване на златен медал в състезание на 400 м в световното първенство U-20 2018.

Клюки и слухове

HIma Das статистика

Източник: @ news18.com

Сега тя се присъединява към прочутата компания на хвърлящия звезда Javelin, Neeraj Chopra. Той беше този, който спечели златния медал в Полша през 2016 г. със световен рекорд за юноши.

В историята на Индия Хима Дас стана първият индийски спортист, спечелил стария медал в четвъртък. Тя е родена и израснала от село Динг в окръг Нагаон на Асам. Тя беше обучена в оризовото поле на баща си в селото му. Леката атлетика никога не е била разглеждана много сериозно, защото родителите й не могат да си позволят спорт. Освен това нямаше място за тренировки. Вместо това тя играе футбол на кално поле в селото си. По-късно, поради таланта си, Нипон Дас започва обучението си. По време на тренировката тя продължаваше да се подобрява и в рамките на месец резултатът беше много добър.

Като избяга в четвърта лента на стадион Retina, тя беше започнала да изучава основите на спринта само преди няколко години, нахлу в победата за 51,46 секунди, побеждавайки Андреа Миклош, която беше на разстояние 52,07 секунди. Андреа Миклош от Румъния беше втората в общите времеви класации от 52,58 секунди.

Хима е единственият втори индийски спортист, спечелил стария медал на World Junior, след победата на Neeraj Chopra през 2016 г. Никоя жена, преди да е спечелила златен медал на световно първенство на каквото и да е ниво, независимо дали е юноша или старша.

Височина на Хима Дас

Източник: @ zimbio.com

Ранен живот на Хима Дас

Хима е роден на 9 януари 2000 г. в село Dhing Village Nagaon, Асам, Индия. Националността й е индийска. Нейният зодиакален знак е Козирог, а религията - индуизъм. Етническата й принадлежност е кафява (южноазиатска). Родена е от родителите й Ранджит Дас и Джомали Дас. Тя не е говорила за името на своя брат или сестра пред медиите. Тя е най-младата от петимата братя и сестри на Джумали и Ранджит Дас, маргинален оризовъд.

В момента тя живее в Гувахати, Асам, Индия.

Придвижвайки се към нейното образование, нейната образователна квалификация е Intermediate Pass Out.

Характеристики на тялото на Хима Дас

Хима има привлекателна личност и красив външен вид. Тя е висока 1,73 м и има балансирано тегло от 121 фунта (55 кг). Тялото й е с размери 32-26-34 инча. Размерът на обувката й е 7, а цветът на очите и цветът на косата и двете са черни.

Делата на Хима Дас

Хима все още не е омъжена и все още е самотна. В момента тя се фокусира върху кариерата си, вместо да е във връзка. Няма слухове с никой човек и освен това тя не е била забелязвана на никое място с нито едно момче. Тя се радва на личния си живот, когато е самотна.

Нетна стойност на Хима Дас

Нетната стойност на Хима се оценява на Rs. 2,5 Lakh INR от 2018 г. Тя печели добра сума пари на малката възраст от кариерата си. Тя подобрява кариерата си и ще печели много през следващите години. Тя е доволна от печалбата си.

Знаеше ли?

• Хима се интересуваше от футбол.
  • Нипон Дас я забеляза по време на междурайонна среща. „Беше с евтини шипове, но спечели злато на 100 и 200. Тичаше като вятър. Не бях виждал такъв талант от векове ”, каза Нипон.
  • Родителите й първоначално не искаха да я пуснат, но по-късно се съгласиха.
  • След като спечели златния медал в световното първенство до 20 години, индийският премиер Нарендра Моди я поздрави в Twitter.
  • На игрите на Британската общност през 2018 г. в Голд Коуст, Австралия, тя завърши шеста на 400 метра финал при жените.